Puťák 2011 (13.8. - 20.8.2011)

Publikováno v

FOTKY Z PUŤÁKU ZDE

Letošního putování po krásách Čech a Moravy (13. až 20.8.) se zúčastnilo 21 turistů ve věku 9 až 69 let. Navštívili jsme Javorníky, Vsetínské vrchy a Hostýnské vrchy. Ubytovaní jsme byli jako tradičně ve škole, tentokrát to bylo ve Vsetíně v základní škole na sídlišti Sychrov. Pokud mám charakterizovat jedním slovem naše putování, tak je to slovo „blátivé“. Je ale zajímavé, že jsme při tom ani jednou nezmokli.

Kde jsme všude byli?

13. 8. - V den příjezdu jsme si prohlédli Vsetín, dokonce i z věže místního zámku. Pravdou je, že Vsetín jako město na nás velký dojem neudělalo. Poskytlo nám potřebné zázemí, tj. vlakové a autobusové spojení a možnost nákupu i navečer, ale jako město nás nijak neoslovilo.

14.8. - Náš první výlet jsme směrovali na Javorníky. Šli jsme z Vranča-konečná po modré na chatu Portáš (tam dostal hobla náš v tento den už 9ti letý účastník Tadeáš) a dále po červené turistické na Kohútku, Malý Javorník, Krkostěnu, Makytu, Butorky do Radošov - sedlo. Odtud jsme pokračovali po modré do Zděchova.

15.8. - Vsetínské vrchy. Autobusy nás dovezli na nám již z minulých puťáků dobře známou Bumbálku. Odtud jsme vyrazili po červené na Trojačky a dále po žluté na rozhlednu Čarták a chatu Třeštík. Znovu jsme přešli na červenou a přes Vysokou, Benešky, Soláň jsme došli ke krásnému infocentru- zvonici. Autobusem jsme se vraceli z Čarták sedlo.

16.8.- V úterý jsme navštívili jedno z velice významných míst Moravy – Hostýn. Myslím, že zapůsobil na každého z nás. Šli jsme z Bystřice pod Hostýnem po červené (někteří se na Hostýn vyvezli). Po prohlídce areálu jsme pokračovali po červené na zříceninu Obřany a dále od rozcestí Klapinov po zelené na rozcestí U tří kamenů a po modré na Troják. Den jsme zakončili pozorováním hvězd ve vsetínské hvězdárně.

17.8. - Ve středu jsme pokračovali v přechodu Vsetinských vrchů. Vyšli jsme z Čarták sedlo a pokračovali po červené na Tanečnici, Beskyd, Ptáčnici, odtud po žluté na rozcestí pod Vsackým Cabom a opět po červené do Dušné na autobus. Některým to bylo ještě málo (13 turistům) a tak jsme ještě pokračovali po modré k přehradě Bystřička.

18.8. - Ve čtvrtek naše putování začalo v obci Liptál. Odsud jsme měli jít po naučné stezce na rozhlednu Vartovna. Značení bylo takové podivné, tak jsme šli cestou necestou, hlídali si směr a odměnou nám byla krásná rozhledna Vartovna s ještě krásnějšími výhledy. Dále po modré a zelené na další Tanečnici a po žluté přes obec Ublo do Vizovic.

19.8. - Poslední den našeho putování jsme jeli vlakem do hraniční obce Střelná. Pokračovali jsme po červené. Nad obcí nás čekalo překvapení v podobě turistické zvoničky, hotelu pod širákem a dalších nezbytností pro turisty. Pokračovali jsme dále po červené na Střelenský vrch a po modré na Čubův kopec se stylovou dřevěnou rozhlednou. Po modré a dále po neznačené cestě jsme sešli do Francovy Lhoty a po červené pokračovali do Pulčína a Pulčínských skal. Kolem skal jsme lezli po modré a dále pokračovali po červené na rozcestí Radošov-sedlo. Naše týdenní putování jsme zakončili ve Zděchově na koupališti.

Podrobný popis jednotlivých dnů se všemi úsměvnými i méně úsměvnými příhodami je zachycen v kronice.

Na závěr chci za všechny účastníky poděkovat Evě Jirákové, která pro nás tento krásný týden zorganizovala. Evo, kam pojedeme příští rok?


Vyrobil ©2009-2013 Jakub Pavlík. Poháněno Drupalem, design AD Lemon Twist, všechna autorská práva vyhrazena.


Domů Nahoru