Slezské Beskydy 14.-21.8.2010

Publikováno v
Putování po Slezských Beskydech se zúčastnilo 16 dětí ve věku 11 – 68 let. Trasy nám připravila a starala se o nás vedoucí paní Eva Jiráková. Letos nás tedy bylo jenom 17.
Ubytovaní jsme byli v aule základní školy s polskou výukou v Jablunkově.
Dva dny jsme si vařili, od úterý jsme měli večeře ze školní jídelny.
 
Kde jsme všude chodili:
1. den -. počasí nám nepřálo, celé dopoledne se střídala bouřka za bouřkou. My jsme přečkali v suchu a v teple v Gorolském turistickém informačním centru. v Mostech u Jablunkova. Po poledni jsme vyrazili po červené na chatu KČT Skalku , dále po hřebeni k chatě Severka a po modré dolů do Dolní Lomné.
2. den – z autobusové zastávky Bukovec u Sykorů (největší jilm v ČR) jsme šli po červené na chatu Bahenec, dále do sedla Gruniček, kde jsme po modré přešli na hranici s Polskem - Velký Stožek, Malý Stožek a po zelené na Kobyliska a chatu Filipku. Po žluté do Jablunkova jsme se vraceli za vydatného deště s občasnými hromy a blesky.
3. den – opět  jsme se vydali z Bukovce u Sykorů. Tentokrát jsme pokračovali po silnici na hraniční přechod a dále po zelené na odbočku k údajně nejvýchodnějšímu místu ČR. Zde jsme udělali společné foto a vrátili se na zelenou,  na Komorovském Grúni jsme odbočili na červenou na Gírovou. Po občerstvení na Gírové jsme po zelené sešli do Jablunkova. Počasí nám celkem přálo, nepršelo a i sluníčko se snažilo.
4. den – autobusem jsme jeli na zastávku Dolní Lomná pod Akátem. Trasa vedla po modré na sedlo pod Kykulou, po zelené na Kozubovou, po žluté na rozcestí Babí vrch, po červené na chatu Slavíč, Lačnov a po žluté do Horní Lomné. Nepršelo i sluníčko svítilo, ale bylo docela chladno. Byli jsme rádi, že v této oblasti je hodně chat a všude vám ochotně uvaří čaj nebo kávu. Hojně jsme toho využívali. Den jsme zakončili bowlingem.
5. den – putování jsme zahájili v Oldřichovicích pod lanovkou na Malý Javorový. Někteří využili lanovku, ostatní se vydali po neznačených cestách na vrchol. Po čaji a medovině na chatě Malý Javorový jsme šli po modré na Javorový, na Ropice, po červené na Babí vrch rozcestí, po žluté na chatu Kamenitý (opět nezbytný čaj) a po modré do Horní Lomné zastávka Tatinky. Tento den jsme zakončili v kavárně nealko nebo alko koktejly.
6. den – poslední den našeho pobytu a největší atrakce – výstup na Čantoryji  - nejvyšší vrchol Slezských Beskyd a hraniční horu mezi Polskem a ČR. Výstup jsme zahájili v Nýdku, šli jsme po červené – Rytířské stezce (v Čantoryji spí slezské vojsko. Až bude Slezsku nejhůře vyjede z hory na pomoc) na hřeben a po modré na rozhlednu. Po hřebeni a červené jsme došli na Velký Sošov. Na autobus jsme sešli po žluté. V Jablunkově jsme se odměnili v cukrárně. Den a celé putování jsme zakončili večer tanečkem.
 
Děkujeme Evě Jirákové, která pro nás připravila tak krásné výlety, zajistila ubytování, dopravu a celý týden se o nás „děti“ starala.
 
fotky od Elišky zde
fotky od Mejsíka tu

Vyrobil ©2009-2013 Jakub Pavlík. Poháněno Drupalem, design AD Lemon Twist, všechna autorská práva vyhrazena.


Domů Nahoru